Vijesti
16. 2. 2023.

Zašto je naš rejting i dalje dominantan? Zato što svoj Izborni program „Sigurna Hrvatska“ provodimo u djelo!

(PHOTO) 33. rođendan HDZ-a Zagrebačke županije i Velike Gorice. Andrej Plenković: U koroni smo spasili 800.000 radnih mjesta i 120.000 firmi, potom osigurali munjeviti gospodarski oporavak. I u ovoj smo globalnoj krizi odlučnim mjerama zaštitili standard građana, spriječili socijalnu frakturu. A slijede, na žaljenje destruktivne oporbe, nova postignuća: kako smo izgradili Pelješki most, tako ćemo završiti i 2. cijev Učke, Slavoniku i autocestu do Siska! Stižu Rafalei, nastavljamo modernizirati HV te podizati mirovine i plaće. Ljudi vide razliku: s jedne strane HDZ kao sidro stabilnosti i vektor razvoja, a s druge one koji nisu pridonijeli nijednom uspjehu - osim ako se 'doprinosom' ne smatra to što svakog dana pokušavaju stvoriti kaos.

Donosimo ključne poruke iz govora predsjednika naše stranke i naše Vlade Andreja Plenkovića na obilježavanju 33. obljetnice osnutka HDZ-a u Zagrebačkoj županiji i Gradu Velikoj Gorici, održanom u Hotelu „Garden Hill“ (VG):

U najjačem sastavu u znak poštovanja prema članstvu

Medved, Jandroković, Božinović, Erlić, Beroš, Piletić… tu su i Turk i Ačkar, članovi Predsjedništva HDZ-a iz ove županije. Došli smo u najjačem sastavu kako bismo iskazali poštovanje vama, članicama i članovima na terenu.

Bez vas, ni mi ne bismo bili u Banskim dvorima ili Hrvatskom saboru; bez vas, ne bismo već ušli u 8. kalendarsku godinu mandata naše Vlade RH - i to kao uvjerljivo najsnažnija stranka!

Suočili se bez oklijevanja s najzahtjevnijim izazovima!

A zašto je naš rejting i dalje tako dominantan? Zato što svoj Izborni program „Sigurna Hrvatska“ provodimo u djelo, zato što smo se s najzahtjevnijim izazovima suočili bez oklijevanja!

U pandemiji smo odlučnom, dotad nezabilježenom državnom intervencijom očuvali 800.000 radnih mjesta u privatnom sektoru i spasili 120.000 poslovnih subjekata, a potom osigurali munjeviti oporavak nacionalne ekonomije.

I u globalnoj krizi uslijed svirepe ruske agresije na Ukrajinu golemim smo mjerama, vrijednima 3.6 milijardi eura, zaštitili standard hrvatskih građana, subvencionirali cijene struje, plina, naftnih derivata, spriječili socijalnu frakturu…

Rast BDP-a, plaća & mirovina

Energetskoj sigurnosti Lijepe Naše itekako je pridonio i LNG terminal na Krku, čiju je izgradnju - ne zaboravimo -  najveći dio oporbe na sve moguće načine pokušao zaustaviti. I rezultat: naše je gospodarstvo jedno od najbrže rastućih u cijeloj Europskoj uniji, a Hrvatska bilježi rekordnu zaposlenost!

Pritom smo, usprkos svim nedaćama, nastavili s podizanjem plaća i mirovina, ali i zadovoljili sve rigorozne kriterije za ulazak u Schengen i eurozonu. Konkretne benefite te dvije dublje EU integracije osjetit ćemo već ove turističke sezone.

Slijede nova postignuća

A slijedi, na žaljenje destruktivne oporbe, još niz postignuća: kako smo izgradili Pelješki most, što je suverenistički potez našeg vremena, tako ćemo završiti i drugu cijev Tunela Učke, Slavoniku i autocestu do Siska! Stižu i Rafalei - od Njemačke do Grčke nijedna zemlja neće imati takvu sposobnost borbenog zrakoplovstva!

Ubrzat će se i obnova, što je prioritet u ovoj godini, te nastavljamo modernizirati pobjedničku Hrvatsku vojsku, ali i povećavati mirovine i plaće. Nema segmenta u kojem se ne ide naprijed!

Hrvatski ljudi vide razliku

Ništa se od svega toga, međutim, ne događa „slučajno“ - događa se zahvaljujući reformskim iskoracima i odvažnom vodstvu! I to je ta ključna razlika koju vide hrvatski ljudi.

S jedne je strane HDZ, kao sidro stabilnosti i odgovorne politike te vektor razvoja Hrvatske, a s druge stranke i platforme koje nijednom od uspjeha nisu ništa pridonijele - osim ako se „doprinosom“ ne smatra to što svakog dana pokušavaju stvoriti kaos u zemlji.

OSTALI GOVORNICI: O RAFALEIMA, JALOVOJ OPORBI, TUĐMANU, LIDERSTVU & SNAZI HDZ-a, DALJNJEM RAZVOJU…

U članku donosimo i kraće izvatke iz obraćanja potpredsjednika Vlade RH i zamjenika predsjednika HDZ-a Tome Medveda, predsjednika Hrvatskog sabora Gordana Jandrokovića, potpredsjednik Vlade RH i međunarodnog tajnika HDZ-a Davora Božinovića, prvog čovjeka Županijske organizacije HDZ-a Zagrebačke županije i člana Predsjedništva naše stranke Željka Turka, velikogoričkog gradonačelnika i član Predsjedništva HDZ-a Krešimira Ačkara te predsjednika Zajednice utemeljitelja HDZ-a Zagrebačke županije i glavnog pravnog savjetnika HDZ-a Damira Sesvečana.

MEDVED: Usred koronakrize donijeli povijesnu odluku o nabavci Rafalea!

HDZ je i danas, 33 godine poslije, stožerna stranka hrvatskog naroda, a hrvatski branitelji i dandanas su nadahnuće našoj Vladi. S čvrstim osloncem u baštini dr. Tuđmana i vrijednostima Domovinskog rata, okrenuti smo budućnosti i suvremenim izazovima. Nikada se kao u našem mandatu nije toliko ulagalo u jačanje i modernizaciju HV-a, o čemu najbolje svjedoči činjenica da smo usred koronakrize donijeli povijesnu odluku o nabavci borbenih zrakoplova Rafale! Hrvatska je danas snažna i sigurna zemlja, a bit će još snažnija i sigurnija!

JANDROKOVIĆ: Laži o HDZ-u jedini su program udružene oporbe!

HDZ je u svoje 33 godine ostvario sve strateške ciljeve, od toga smo u ovom mandatu, usprkos dvjema globalnim krizama, osigurali članstvo u Schengenu i eurozoni. Nijedna druga politička opcijama to ne bi uspjela, nijedna taj teret ne bi mogla iznijeti! I zato nas i napadaju, na sve načine pokušavaju difamirati. Laži i nabacivanje blatom na HDZ njihov je jedini program! No ljudi vide tko je tko. HDZ, ponosan na svoja postignuća, predvođen predsjednikom Plenkovićem, sa samopouzdanjem ide po treći uzastopni, povijesni mandat!

BOŽINOVIĆ: HDZ - jedina ozbiljna i odgovorna stranka!

Rješavati probleme naša je zadaća, i lokalnih uprava i Vlade RH. A u ovim turbulentnim, zahtjevnim vremenima dobro je da se Hrvatska u potpunosti integrirala u EU. Jer, nijedna se zemlja sama ne može nositi s ovim s čime se danas suočava svijet. Kad pogledamo ovu nikad goru oporbu, nije teško zaključiti da je HDZ jedini kadar voditi ozbiljnu politiku te odgovorno brinuti o svemu što je važno za naše građane. I to će rezultirati novom pobjedom na parlamentarnim izborima!

TURK: Naše općine i gradovi generator i motor razvoja!

Neovisnost, obrana zemlje i razvoj, sve to možemo sažeti u tri slova - HDZ. Mi koji smo znali stvoriti državu - znamo je i znat ćemo je voditi. HDZ u Zagrebačkoj županiji, jednoj od najrazvijenijih u Hrvatskoj, obnaša vlast u čak 20 lokalnih jedinica samouprave. I usuđujem se reći da su upravo naše općine i gradovi motor i generator razvoja. U našu se županiju dolazi živjeti, iz nje se ne odlazi!

AČKAR: Jaki ljudi stvaraju stabilna vremena!

Kažu da teška vremena stvaraju jake ljude, a jaki ljudi stvaraju stabilna vremena. Toga povijesnog 11. veljače 1990. jaki ljudi osnovali su HDZ u Velikoj Gorici te poveli, predvođeni dr. Tuđmanom, hrvatski narod u demokraciju i potom oslobođenje Domovine. I zadnje godine, u kojima smo se morali suočiti s dvije globalne krize bez presedana, bile su sve samo ne laka vremena. No i danas upravo jaki ljudi, na čelu s Andrejem Plenkovićem, stvaraju stabilna vremena!

SESVEČAN: Ondje gdje je Hrvatsku vidio dr. Tuđman!

Prva stranačka organizacija na području današnje Zagrebačke županije osnovana je 19. prosinca 1989. u Krašiću, u mjestu blaženog kardinala Alojzija Stepinca, u mjestu koje nosi duboku simboliku za hrvatski narod. A danas je Hrvatska ondje gdje ju je vidio dr. Franjo Tuđman - u slobodi i demokraciji, u Europi i NATO-u, u civiliziranome zapadnom svijetu!

A A A